Hakkımızda


Hac & Umre ve Kültür Gezilerinde Yarım Asrı Aşkın Tecrübe

Öncü


İhlası kuşanma ve ömür boyu Allah’ı zikretme şuuruyla yaşama gibi çok büyük hasletleri edinme imkânları sunan bu mübarek yolculuk, müminin hem kendi iç dünyasına hem de hayatın merkezine gerçekleştirdiği bir seferdir.

Hac ve Umre Birim Başkanlığı, bir taraftan bu yolculuğun seyahat boyutunun gereklerini eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye çalışırken diğer taraftan bu kutlu yolculuğun, müminin hayatında bir milada dönüşebilmesi için eğitim ve irşad boyutuna büyük önem vermektedir. Böylece bu kutlu yolculuğu gerçekleştirenlerin, bütün faziletlerin temellerini ve bu doğrultuda en güzel ahlaki vasıfları kazanmış olarak dönmelerini hedeflemektedir.

Tecrübe


Avrupa başta olmak üzere Avustralya ve son altı yıldır Türkiye’ den düzenlediğimiz Hac & Umre ve Kültür Gezileri organizasyonları ile bütün Müslümanların gönlünde taht kuran IGMG Hac ve Umre şirketimiz, bu çalışmaları yarım asırdan fazla devam ettirmiş ve şirketimiz bu hizmetlerle âdeta bir marka hâline gelmiştir.

IGMG Hac-Umre ve Seyahat İşleri Başkanlığı, tüm bu hizmetleri sürdürürken, 2009 yılında itibaren Hac-Umre organizasyonlarına yeni bir soluk getirebilmek amacıyla Hennes Tour’u Türkiye’de kurarak Hac-Umre organizesine Türkiye’yi de dahil etmiştir.

50

Yıl

Güven


Kurulduğu günden bugüne kadar sürekli gelişen, büyüyen ve kendisini yenileyen şirketimiz hac-umre ve seyahat acenteleri arasında müstesna bir yer edinmiştir. Avrupa geneline yayılmış temsilcilikleri ile hac ve umre organizasyonunda bir marka hâline gelmiştir. ‘’Hacıya Hizmet Bir Şereftir’’ sloganını ve samimi hizmet anlayışını kendine ilke edinen şirketimiz, her yıl hizmet yelpazesini genişleterek emin adımlarla büyümektedir.